search

RAŠELINA BORA

6,00 €
S DPH

Rašelina Bora

Množstvo

•  je triedená, upravovaná, ekologicky čistá vrchovisková rašelina     (humolit) z ložiska na  Orave.

•  udržuje kyprosť a vzdušnosť pôd, zadržiava potrebné množstvo    vlahy a živín

•  je bohatá na organické látky

•  podporuje rozvoj mikrobiálneho života v pôde

•  v upravenej forme je vhodná pre presadzovanie a dopestovanie     rastlín, kvetín, kríkov, stromov a zvlášť zeleniny 

OBSAH RIZIKOVÝCH LÁTOK

Obsah rizikových látok neprekračuje limity platné v SR podľa Vyhlášky MP SR č. 577/2005 Z.z. Rašelina BORA je uvedená v Zozname hnojív a pôdnych pomocných látok povolených v ekologickom poľnohospodárstve č.j. 4579/2004-620.

ROZSAH A SPOSOB POUŽITIA

Pestovanie  zeleniny na hriadkách , ktorej semeno hneď po výseve zakrývame rašelinou a ľahučko zatlačíme a zavlažíme po vysiatych riadkoch. Na obohatenie piesočnatých a  ťažkých  pôd o humus, pôda je potom kyprá, zadržiava potrebné množstvo vlahy,  živín a ľahšie sa zahrieva. Na zlepšenie vrchnej vrstvy pôdy pri zakladaní alebo obnove kvetinových záhonov a trávnikov. Pri preprave rastlín ako ochrana proti vysychaniu koreňového systému a fyzickému poškodeniu. Nastieľame na povrch pôdy a zapracujeme 3-4 l na 1 m2 pre kvetiny a trávniky. K ovocným stromom a krom dodávame 5 až 10 l rašeliny ku koreňom v závislosti od vzrastu. Je neodmysliteľnou zložkou kompostov, zlepšuje ich kvalitu, zvyšuje kyprosť  a napomáha rozkladaniu komponentov.

SKLADOVANIE

Skladujte v suchu v pôvodných neporušených obaloch oddelene od potravín, krmív, liekov a dezinfekčných prostriedkov, mimo dosah detí. Obaly po dôkladnom vyprázdnení a vyčistení odovzdajte do zberu druhotných surovín. Obaly nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

BALENIE

PE – fólia:50l

10 položky
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.