search

HUMAC® Multi Lisal

10,80 €
S DPH

HUMAC® Multi Lisal   

Množstvo

Charakteristika:

HUMAC® Multi Lisal je soľný liz obohatený o prírodné humínové kyseliny a ďalšie dôležité prvky (horčík, kobalt, zinok, selén, mangán, jód,...), ktoré majú veľký vplyv na udržanie produkčného zdravia, rast svalovej hmoty, zdravotný stav, zvýšenie dojivosti a správne fungovanie vnútorných orgánov hlavne u hovädzieho dobytka a ostatných prežúvavcov. Okrem spomínaných prvkov obsahuje zároveň všetky ďalšie v prírode sa vyskytujúce mikro, makro a stopové prvky v mikromnožstvách. HUMAC® Multilisal je účinnou prevenciou výskytu mnohých zdravotných problémov. Kombinácia humínových kyselín, minerálov a soli je zverou veľmi dobre prijímaná. Spotreba lizov s obsahom humínových kyselín je o 50% väčšia v porovnaní s bežnými lizmi.

Pridané prírodné humínové kyseliny sú 100%-nou prírodnou látkou s vysokou biologickou aktivitou. Preventívne chránia zvieratá pred metabolickými poruchami (hlavne hnačkami), obmedzujú výskyt zápalov a podporujú imunitný systém. Stabilizujú PH v tráviacom trakte, pozitívne ovplyvňujú činnosť a zloženie črevnej mikroflóry, stimulujú tvorbu a aktivitu pankreatických enzýmov. Viažu mikrobiálne toxíny, plesňové toxíny a iné toxické látky (amoniak, PCB, dioxíny, pesticídy, ťažké kovy, atď.), ktoré sú následne vylučované trusom z organizmu zvierat.

Zvieratá by mali mať trvalý prístup k lizom podobne ako k vode, bez ohľadu na ročné obdobie. Zvlášť citlivé na nedostatok minerálov sú zvieratá nachádzajúce sa v lete na pastviskách – dostávajú menšie množstvo jadrových krmív, v ich kŕmnej dávke je nižší obsah minerálnych látok. Podobná situácia je u zvierat, ktoré sú v zime kŕmené v kravínoch nevhodným objemovým krmivom. Častokrát je pripravované v neprimeraných podmienkach a je nesprávne skladované, čím je zbavované mnohých cenných výživných zložiek.

V porovnaní s klasickou kamennou soľou má HUMAC® Multilisal tieto výhody:

-          Vysoký obsah minerálov

-          Obsah prírodných humínových kyselín a všetkých mikro, makro a stopových prvkov

-          Forma kocky pre praktickú manipuláciu a skladovanie

-          Možnosť skladovania na paletách

-          Otvor v strede pre možné upevnenie v maštali, krmelci, možnosť zavesenia na strom

-          Vynikajúca chuť pre zvieratá – istota dodania potrebného množstva sodíka a ďalších minerálov do organizmu

Zloženie:

NaCl (chlorid sodný), CaSO4 (síran vápenatý), Mg SO4 (magnézium sulfát), HUMAC® Natur AFM
Obsah analytických zložiek: Na (Sodík) - 362 g/kg, Ca (Vápnik) – 5 g/kg, Mg (horčík) – 3,9 g/kg, P (Fosfor) – 0 g/kg
prírodné humínové kyseliny – 6,5 g/kg.
Výživové doplnkové látky:
Funkčná skupina 3b - zmesi stopových prvkov:
Mn-502 (MnO2 – oxid manganičitý) – 1,38 g/kg
Zn-E603 (ZnO – oxid zinočnatý) – 1,12 g/kg
I-202 (Ca(IO3)2 – jodičnan vápenatý) – 0,16 g/kg
Co-305 (CoSO4 x 7H2O – síran kobaltnatý heptahydrát) - 0,09 g/kg
Se-E8 (Na2SeO3 – selenit sodný) – 0,22 g/kg
Technologické doplnkové látky:
Funkčná skupina 1i - protihrudkujúce látky
E560 - mastenec - 0,4 g/kg

Balenie: 10kg kocka (na palete 120ks)

Dávkovanie: Určené pre kone, osly, hovädzí dobytok, ovce, kozy a raticovú zver. 1 kocka vydrží pre cca 10 ks zvierat jeden mesiac.

Pre úspešný chov a zdravý vývoj zvierat odporúčame zabezpečiť trvalú dostupnosť zvierat k soľným lizom HUMAC Multilisal.

Produkt HUMAC® Multilisal zatiaľ nemá povolenie do ekologického hospodárstva na Slovensku, vieme dodať len certifikát na povolenie do ekologickej výroby vydaný v Poľsku. V prípade záujmu o aktívnejšiu podporu imunity zvierat vyskúšajte naše ďalšie produkty s vysokým obsahom prírodných humínových kyselín, ktoré povolenia do ekohospodárstva majú.

4 položky
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.